TRENUL REGAL VA STATIONA MAINE IN GARA GIURGIU

Mâine, 11 iunie, se celebrează 145 de ani de la construcția liniei feroviare București Filaret – Giurgiu, 70 de ani de la darea în exploatare a liniei București – Videle și 60 de ani de la darea în exploatare a Podului Prieteniei. Cu această ocazie, delegația oficială a Ministerului Transporturilor va călători cu Trenul Regal de la București prin Videle, la Giurgiu, unde se va reuni cu delegația oficială a Ministerului Transporturilor din Bulgaria pentru a călători împreună peste Podul Prieteniei, până la Russe.
Trenul Regal va sosi în jurul orei 14.00 în Stația Giurgiu. Printre invitați se numără reprezentanți ai muzeului CFR și ai Ministerului Transporturilor, Adjunctul Ministrului Transporturilor din Bulgaria, Ministrul Transporturilor Dan Coman Șova și Ministrul Transporturilor din Bulgaria domnul Popazov. Primăria Municipiului Giurgiu se va ocupa de primirea invitaților într-un cadru specific epocii respective.

Ultima modificare: 10.06.2014 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Primaria Giurgiu reia de maine procesul de dezinsectie